Cyklovýlet pro děti plný hřišť

Na kole

Pohyb

Příroda

Vhodné pro děti

Náročnost:

Nízká

Jednodenní cyklovýlet pro děti Stříbrným údolím od Skalky k dětskému dopravnímu hřišti a dále lesoparkem Heulos kolem ZOO až do sportovně-relaxačního centra Český mlýn

Délka:

10 km

Časová náročnost:

1,5 h

Stoupání:

68 m

Cyklovýlet pro děti Stříbrným údolím od Skalky, přes dětské dopravní hřiště, kolem ZOO až do sportovně-relaxačního centra Český mlýn

Jednodenní cyklistický výlet vhodný i pro nejmenší děti zahájíme na Skalce na moderní cyklostezce. Pokud do Jihlavy přijedete autem, můžete ho zanechat na parkovišti P+R v ulici Žižkova (u hřbitova) a odtud se na kole vydat z kopce dolů kolem garáží. U potoka a zahrádek zahneme doleva a pokračujeme po cyklostezce, projedeme opět kolem garáží, až se dostaneme k silnici, ze které po zhruba 100 metrech odbočíme doprava, přejedeme silnici a tím se dostaneme na start výletu na Skalku.

Ze Skalky vyjíždíme po krásné cyklostezce. Můžeme se zastavit na dětském hřišti s množstvím prolézaček nebo rovnou pokračovat dále po cyklostezce č. 16 kolem nákupního centra City Park zhruba 1,5 km k dětskému dopravnímu hřišti. Tam dopřejme dětem nějaký čas na prozkoumání všech cestiček a dopravních značení a poté můžeme pokračovat dále směrem k zoologické zahradě. Projíždíme lesoparkem Heulos s výhledem na ZOO po pravé straně a brzy se dostáváme k dalšímu dětskému hřišti u amfiteátru. Zase dopřejme dětem trochu zábavy a až poté pokračujme po cyklostezce dále podél řeky Jihlávky. Cyklostezka nás dále vede přes řeku kolem sportovní haly SK Jihlava, za kterou odbočíme doleva podél ulice Okružní. Dojedeme ke světelné křižovatce, kde přejedeme silnici a po mostě U Jánů s připomínkou existence železnice v Jihlavě (ponechané koleje) se dostaneme na pravý břeh řeky Jihlavy. Zahneme prudce doleva po most a po vyznačené cyklostezce směřujeme k rodinnému parku Robinson. Pokud máme dostatek času a třeba nám úplně nepřeje počasí, dopřejme dětem povyražení v tomto zábavném centru. Nebo s nimi navštivte alespoň kavárnu Café Budík. Dostali jsme se totiž už na konec cyklovýletu, po přejetí mostu pro pěší a cyklisty přes řeku Jihlavu a následném zabočení doprava jsme se již úspěšně dostali do sportovně-relaxačního centra Český mlýn. Tady děti určitě budou chtít nějaký čas zůstat, pohrát si na dalším hřišti, využít prolézačky, projezdit se na kole po množství stezek, možná si u vyzkoušet pump track, kde se může jet tak, že se ani šlapat nemusí, pohyb se udržuje pohupováním na kole.

Pro návrat s dětmi na kole k autu na start výletu doporučujeme vrátit se stejnou pohodlnou cestou zpět.

No items found.

Místa na cestě

Dopravní hřiště

Moderní dětské dopravní hřiště je přístupné široké veřejnosti.

Zoo Jihlava

Zoo v údolí říčky Jihlávky, blízko centra města, je návštěvníkům otevřená každý den v roce, včetně svátků. Chová více než 260 exotických druhů zvířat. Specializuje se na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Amfiteátr Jihlava

Kulturní centrum pod širým nebem je ideálním místem pro pořádání venkovních kulturních i společenských akcí.

Rodinný park Robinson

Největší indoor zábavní park na Vysočině

Český mlýn

Sportovně relaxační centrum v údolí řeky Jihlavy nabízí skatepark, pumptrack, cyklostezku a v zimě i lyžařské stopy.

Jídlo & pití na cestě

Ubytování na cestě

No items found.