Jihlava - Třebíč - Raabs

Na kole

Pohyb

Náročnost:

Vysoká

Z Jihlavy až do Rakouska

Délka:

138 km

Časová náročnost:

Stoupání:

Cyklostezka Jihlava – Třebíč – Raabs je cyklistická trasa, která spojuje město Jihlava s městem Třebíč a dále s rakouským příhraničním městem Raabs an der Thaya.

Celá trasa je značena jako cyklotrasa 26 a je dlouhá 138 kilometrů. Zhruba z jedné třetiny je tvořena nově vybudovanými cyklostezkami a zbylé úseky jsou převážné po stávajících komunikacích začleněných do přírody, zejména kolem řek, polních a lesních cest. Většinu z upravených části trasy mohou využívat i příznivci jiných sportů, jako jsou například inline bruslaři.

Trasa byla navržena tak, aby byla zajištěno propojení cyklostezky s vlakovou dopravou. Je možné se na jednotlivé úseky cyklostezky dopravit vlakem a zpátky domů se vrátit na kole nebo naopak.

Po trase můžete navštívit takové zajímavosti, jako vyhlášené jihlavské podzemí či zoologickou zahradu na startu, památky UNESCO v Třebíči či majestátní zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou.

No items found.

Místa na cestě

Jihlavské podzemí

Jihlavské podzemí o celkové délce 25 kilometrů je druhé nejrozsáhlejší v Česku. Skrývá tajné chodby i záhadnou svítící zeď. Součástí jsou kolektory a kryt civilní obrany z minulého století.

Zoo Jihlava

Zoo v údolí říčky Jihlávky, blízko centra města, je návštěvníkům otevřená každý den v roce, včetně svátků. Chová více než 260 exotických druhů zvířat. Specializuje se na chov kočkovitých šelem, opic a plazů.

Zřícenina hradu Rokštejn

Dominantou hradu Rokštejn nedaleko Brtnice na Jihlavsku je hranolová sedmnáctimetrová věž.

Jídlo & pití na cestě

Ubytování na cestě

No items found.