Výstava

Jan Fabián - Pořád málo

JIŽ PROBĚHLO

5

.

8

.

2023

2023

22

10

2023

|

Vstupné zdarma.

Nová prostorová instalace konceptuálního umělce, architekta a stavitele Jana Fabiána.

Vernisáž 5. 8. 2023 v 17 hodin.

Tisková zpráva k výstavě - Pořád málo - autor - Jan Fabián

Jan Fabián - Pořád málo

Jedná se o kompozici rozpracované abstraktní kolny či pracoviště. Má povahu situace, v níž se něco děje ve smyslu stavebních prací, ale není úplně jasné přesně co a proč. Navrženou instalací pokládám otázky týkající se toho, kdo v dnešní době dělá těžkou práci a jaké přitom zažívá pocity. Je to trvanlivost materiálů, na kterou jsme odkázáni? Nebo úřední nařízení? Či vlastní vůle nebo schémata dané generace, které nás předurčují jít a konat?

Nastíněná situace může být revizí hnací síly pro změnu prostor a prostředí, kde se nalézáme.

Znáte to: chcete něco přetvořit nebo jen dokázat a potvrdit, že skutečně jste. A nebo Vás to vůbec nezajímá a je to také v pořádku!

Jan Fabián je český tvůrce, který se zaměřuje na různé formy práce s prostorem. Od konceptuálního přístupu v rámci sochařství, přes peformance, instalace ve veřejném prostoru až po architektonické realizace. Často kombinuje různé estetické přístupy, techniky a materiály jako upcyklované dřevo, sklo, stavební či nalezené přírodní materiály. Klade tak společnosti otázky o tématech udržitelnosti, prostorových vztahů, uspořádání hmot či soužití lidí a zvířat.

Výstava v Malé Lazebnické v Jihlavě potrvá do 22. října 2023.

---

Galerie Nonstrop je úzký, ale otevřený venkovní prostor ve středu historického města Jihlavy.  Představy o umění tu nenarážejí na strop, ale dějí se ve vztahu k místně specifickým podmínkám.

Galerie je situována v ulici Malá Lazebnická, která je charakteristická velmi úzkým půdorysem středověké soutky a členitými fasádami okolních domů. Ulička vede z dolní části hlavního náměstí k hradebnímu prostoru u farního kostela sv. Jakuba, v blízkosti památného vzrostlého buku.

Galerie je zaměřena na prezentaci současného umění ve venkovním veřejném prostoru, je výzvou pro umělecké projekty, které bezprostředně reagují na genius loci tohoto místa a na otevřené povětrnostní podmínky. Galerie Nonstrop otevírá cestu k diskuzi o veřejném prostoru ve vztahu k současnému umění, v širším chápání o funkci umění ve veřejném prostředí. Pravidelnými výstavami chceme vnášet nové podněty do společnosti a podnítit nové úvahy veřejnosti nad soudobým uměleckým projevem.

Svojí činnost zahájila první výstavou v březnu 2017. Provozovatelem celoročního provozu Galerie Nonstrop je statutární město Jihlava, prostřednictvím příspěvkové organizace Brána Jihlavy.

Související akce

Vašemu vyhledávání neodpovídá žádná položka. Zkuste prosím vymazat filtr a začít znovu.
No items found.