Galerie NONSTROP

No items found.

Galerie NONSTROP

Malá Lazebnická
568 01 Jihlava

Otevírací doba:

nonstop

Vstupné:

Volně přístupná galerie současného umění pod širým nebem.

Galerie současného umění pod širým nebem.

Galerie Nonstrop - úzký, ale otevřený prostor, v němž představy o umění nenarážejí na strop, ale dějí se ve vztahu k místně specifickým podmínkám. Galerie je situována v ulici Malá Lazebnická, která je charakteristická velmi úzkým půdorysem středověké soutky a členitými fasádami okolních domů. Ulička vede z dolní části hlavního náměstí k hradebnímu prostoru u farního kostela sv. Jakuba, v blízkosti památného vzrostlého buku.

Prozatím je galerii vymezena asi třetinová část uličky, ústící ke kostelu. Je zaměřena na prezentaci současného umění ve venkovním veřejném prostoru, je výzvou pro umělecké projekty, které bezprostředně reagují na genius loci tohoto místa a na otevřené povětrnostní podmínky. Galerie Nonstrop otevírá cestu k diskuzi o veřejném prostoru ve vztahu k současnému umění, v širším chápání o funkci umění ve veřejném prostředí. Pravidelnými výstavami chceme vnášet nové podněty do společnosti a podnítit nové úvahy veřejnosti nad soudobým uměleckým projevem.

Provozovatelem galerie je Brána Jihlavy, příspěvková organizace, která vytváří finanční zázemí pro náklady spojené s provozem galerie a instalací výstav. Kurátorem zajišťujícím provoz je Vít Kraus.

Související

Vernisáž: KA3KA3 – NON FAR

Vernisáž: KA3KA3 – NON FAR

Vernisáž

Výstava

14

2

.

2023

2023

14

2

2023

16:00

KA3KA3 – NON FAR

KA3KA3 – NON FAR

Výstava

14

2

.

2023

2023

30

4

2023

16:00

Mapa