Výstava

Horácký fotoklub Jihlava vystavuje u příležitosti 100 let jihlavské fotografie

JIŽ PROBĚHLO

7

.

12

.

2023

2023

2

3

2024

|

Výstava k příležitosti 100. výročí založení jihlavského fotoklubu.

Výstava "100 let jihlavské fotografie" připomene veřejnosti památný okamžik, kdy byl založen fotoklub, který i po sto letech stále tvoří, soutěží a shromažďuje nadšence pro fotografii.
Výstava představí úspěšnou činnost současných jihlavských fotografů a jejich tvorbu.

Horácký fotoklub Jihlava

První český fotoklub v Jihlavě byl ustanoven valnou hromadou 6. prosince 1923.  Rok poté se uskutečnila první výstava fotoklubu, a to u příležitosti otevření župního legionářského domu v Jihlavě. V poválečném období se amatérští fotografové scházeli v rámci podnikových fotoklubů a zájmových kroužků. Výraznější samostatná činnost jihlavského fotoklubu začala po roce 1963, kdy se v jeho řadách sdružovali nadšení amatérští fotografové (Ivo Kasal, Josef Klukan, Ivan Holas, Milan Horký, Vladimír Holub, Josef Dufek, Karel Řiháček aj.).

V roce 1971 byl název ustanoven na Horácký fotoklub Jihlava a prvním předsedou zvolen Josef Klukan, který stál v čele klubu až do roku 1993. V rámci činnosti Svazu českých fotografů začal fotoklub organizovat celostátní soutěž s názvem „Zelená životu“. Během každoročního vyhodnocení soutěže vítala Jihlava českou amatérskou fotografickou špičku. Po roce 1989 byla aktivní činnost fotoklubu utlumena. Někteří profesionální členové se věnovali samostatné činnosti a zároveň došlo k ukončení pořádání soutěže „Zelená životu“. V roce 1999 byla iniciativou Lubomíra Maštery činnost Horáckého fotoklubu obnovena a do jeho řad se postupně dařilo lákati mladší fotografické nadšence, kteří navazovali na práci a nadšení původních členů a bohatou historii fotoklubu.

V současnosti patří Horácký fotoklub Jihlava mezi významné fotokluby v republice se soutěžními úspěchy v rámci mapového okruhu „Vysočina“ - celostátní soutěži českých fotoklubů. Členové se s úspěchem účastní i dalších fotografických soutěží, např. „Milujeme Jihlavu“ či „Photographia Natura“. Fotoklub pravidelně pořádá výstavy a jiné fotografické projekty ve spolupráci s dalšími českými fotokluby.

7. 12. 2023 – 3. 2. 2024

VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 2. 3. 2024.

Dům Gustava Mahlera

Znojemská 4, Jihlava

út-so 9-12, 12:30-17

provozuje Brána Jihlavy, p. o.

www.mahler.cz

Související akce

Vašemu vyhledávání neodpovídá žádná položka. Zkuste prosím vymazat filtr a začít znovu.
No items found.