Divadlo

Pomlčka

4

.

12

.

2023

2023

4

12

2023

19:30

No items found.

Malá scéna

Vstupné 210 Kč

Příběh o rozdělení, o rozhodnutí z pozice moci, o bytostném nesmíření se s tímto rozhodnutím, o požáru v jedné duši a v jedné zahradě, o puknutém srdci a nesmyslnosti hranic.

„Jsme jako sourozenci, kteří se hašteří ve společném pokojíčku v rodičovském domě. Nyní jsme už ale každý sám. Vyletěli jsme z toho pokojíčku, z toho rodného domu do světa. Pročistilo to naše vztahy, ve kterých teď už zůstalo jen to dobré.”

Inscenace vzniká v koprodukci Horáckého divadla a Divadla A. Bagara v Nitře k příležitosti 30. výročí rozpadu Československa.

Dva iluzionisté, kabaretiéři či terapeuti nás v prostoru připomínajícím televizní show nebo neuronovou síť lidského mozku přivedou do stavu hypnózy. Probudí naši kolektivní československou paměť, ze které se vynořují vzpomínky, křivdy či výčitky, ale také vize a výzvy do budoucnosti.

Československé vtipy a hity, boje o pomlčku, slovenské medvědy a české rybníky, slovenské televizní pondělky a české komedie. Rozhovory, citace z novin, odborných publikací a reportáží zaznamenávají malé dějiny jednotlivců a rodin na pozadí historických událostí, dokumentují rozdělení Československa z pohledu obyčejných lidí.

No items found.