Výstava

Photographia Natura 2023

JIŽ PROBĚHLO

1

.

12

.

2023

2023

4

2

2024

|

Dnes již tradiční a oblíbenou fotografickou soutěž vyhlašuje Muzeum Vysočiny Jihlava od roku 2004.

Původní nápad na uspořádání této akce pochází od RNDr. Kláry Bezděčkové, Ph.D., která během prvních čtyřech ročníků byla kurátorkou celé soutěže i následných výstav. První ročník byl vyhlášen v červnu 2004 s cílem povzbudit amatérské fotografy v tvůrčí práci, poněvadž právě oni mnohdy těžko hledají pro své snímky uplatnění, často i bez ohledu na jejich vysokou kvalitu. Výstava, na níž byla v závěru roku vystavena většina soutěžních fotografií, poskytla prostor pro zveřejnění a konfrontaci snímků zúčastněných autorů, neprofesionálních fotografů.

Tématem soutěže byla „Příroda“ a přihlášeny mohly být fotografie zachycující faunu, flóru, minerály, makrofotografie nebo naopak snímky vesmíru. Zájem byl hned v prvním roce nečekaně veliký, neboť se do muzea přišlo 106 fotografií od 37 autorů z celé České republiky.

  • Za 19 ročníků jsme obdrželi celkem 4294 snímků od 965 autorů
  • Nejvíce přihlášených: 2010, téma Stromy, 99 autorů
  • Nejvíce snímků: 2018, téma Květy, listy, plody, 468 snímků
  • Od roku 2016 výstavu zapůjčujeme do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
  • Od roku 2020 se uděluje i Zvláštní cena ředitele muzea.

Photographia Natura 2023

Pro letošní rok bylo vybráno téma: TO NEJKRÁSNĚJŠÍ Z PŘÍRODY.

V jubilejním dvacátém ročníku naší soutěže jsme zvolili široké, dalo by se říci všeobjímající téma. Vždyť kdokoli může považovat za nejkrásnější přírodní motiv cokoli. Někdo květinu, jiný tetřeva, další zase starý strom nebo třeba vodopád, řeku, jezero se zapadajícím skuncem či orosený hřib. Tož foťte, přátelé, a vybírejte ze svých snímků ty nejkrásnější, nejskvělejší a nejúžasnější. Dvacátá výstava si to zaslouží…

Photographia Natura 2023 – Vyhlášení

Photographia Natura 2023 – Přihláška

Související akce

Vašemu vyhledávání neodpovídá žádná položka. Zkuste prosím vymazat filtr a začít znovu.
No items found.