Divadlo

Pro děti

Pro seniory

Workshop

Letní projekty Divadla T.E.J.P. - Divadlo na Staré plovárně 2023: JOE NA PLOVÁRNĚ

JIŽ PROBĚHLO

23

.

7

.

2023

2023

6

8

2023

|

No items found.

Stará plovárna

Vstupné: plné 200 Kč, snížené 150 Kč

Staňte se součástí unikátního tvůrčího týmu. Vytvořte a zahrajte s námi originální a neopakovatelné plenérové divadelní představení. Patnáctidenní tvůrčí divadelní dílna od 23. 7. do 6. 8. 2023. Představení se hrají 2.–6. 8. 2023 na Staré plovárně v Jihlavě..

Divadlo na Staré plovárně 2023 je...

...letní divadelní projekt Divadla T.E.J.P ve spolupráci s Divadlem Diod, Bránou Jihlavy a Sokolem Jihlava.
...jedinečné setkání tvůrčích lidí se zájmem o divadlo.
...již tradiční divadelní počin realizovaný od roku 2016- v letošním roce po šesté (dva covidové ročníky byly realizovány na statku Jiřího Juráše ve Vanově u Telče).
...patnáct dní intenzivní a tvůrčí práce - od neděle 23. července do neděle 6. srpna, během kterých účastníci projektu vymyslí, nazkouší a pětkrát zahrají originální plenérové divadelní představení.

V průběhu desetidenní dílny, která probíhá v první fázi projektu, se účastníci aktivně podílí na všech fázích divadelní tvorby – dramaturgie, scénografie, výroba masek, loutek a divadelních objektů, příprava kostýmů, vznik hudební složky, pohybová spolupráce....
Vzájemná, kolektivní tvorba a inspirace vede ke vzniku divadelního představení.
Druhou fází projektu je prezentace vzniklého divadelního představení, které se zahraje po pět večerů, od 2. do 6. srpna vždy po 21:00 hod pod širým nebem na hrázi Staré plovárny v Jihlavě.

Zváni jsou herci, performeři, muzikanti, tanečníci, divadelníci...zájemci z řad široké veřejnosti. Zúčastnit se může opravdu každý, nehledě na předchozí zkušenosti. Důležitá je chuť, čas a odhodlání vyzkoušet něco smysluplného, odvážného a nového.
V minulém ročníku DNSP 2022 jsme se věnovali významné tvůrčí dvojici malířů- Míle Doleželové a a Jiřímu Marešovi. Inscenací Míla jsme si zároveň připomněli výročí 100 let od narození malířky.
Fragmenty představení Míla se nám podařilo prezentovat v rámci vernisáže stále expozice obrazů Míly Doleželové v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči- dne 16.6.2023.
Za inscenaci Míla jsme získali ocenění odborné komise statutárního města Jihlavy-Kulturní počin roku.

Studenti divadelní fakulty JAMU -Jan Fuchs a Vojtěch Šoula natočili v rámci loňského ročníku O Divadle na Staré plovárně 2022 dokumentární film s názvem “Plovka”.
Film měl slavnostní premiéru v květnu v kině Dukla za účasti hejtmana Kraje Vysočina a děkana difa Jamu. Dokumentární snímek Jana Fuchse a Vojtěcha Šouly zachycuje na pozadí uplynulého pátého ročníku Divadla na Staré plovárně život nadšenců, tvůrců a umělců, kteří se ,Plovky” účastní. Poukazuje na pocity nadšení z divadla a setkání, které přetrvávají napříč ročníky. Důležité je poodhalení génia loci Staré plovárny- inspiračního zdroje tvůrců představení.
Autorský dokument si klade za cíl ukázat jedinečnost celého projektu a přenést jeho atmosféru na diváky.
Film je přihlášen do soutěže v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě 2023.

Vedoucím projektu DNSP je divadelník Jakub Škrdla. Pořadatelem projektu je Divadlo T.E.J.P. ve spolupráci s Divadlem DIOD, Bránou Jihlavy a Sokolem Jihlava. Projekt podpořilo Statutární město Jihlava.

Informace a přihlášky ke stažení: www.divadlotejp.cz

FB: Letní projekty Divadla Tejp

Rezervace vstupenek: divadelni.dilny@seznam.cz, +420 731 682 036

Související akce

Vašemu vyhledávání neodpovídá žádná položka. Zkuste prosím vymazat filtr a začít znovu.
No items found.