Doprava a parkování

Krajské město v srdci České republiky

Jihlava je celostátně a mezinárodně významným silničním uzlem, kříží se tu dálnice D1 (E50, E65) Praha – Brno a dálková silnice I/38 od Kolína, po níž je dále vedena evropská silnice E59 směr Znojmo a Vídeň.

Autem, autobusem, vlakem

Z dálnice D1 se do Jihlavy sjede exitem 112. Exit s městem spojuje čtyřproudový přivaděč silnice I/38, která vede od Havlíčkova Brodu a dále z Jihlavy pokračuje směrem na Moravské Budějovice a Znojmo. Vzhledem k výhodnému silničnímu spojení má Jihlava množství autobusových spojů do blízkého okolí i do celé republiky.

Autobusové nádraží je 800 m od centra.

Železniční spojení je hlavně rychlíky Brno – Jihlava –České Budějovice a spěšnými vlaky Renesance z Havlíčkova Brodu, kde mají přípoje na rychlíky z Prahy do Brna. Nádraží Jihlava-město je 1 km od centra. Vzdálenější nádraží Jihlava je s centrem spojeno trolejbusovými linkami A a B.

Parkování v Jihlavě včetně návodu k obsluze automatů

V rozšířeném centru města je zaveden systém parkování, parkoviště jsou označena modrou vodorovnou čárou na silnici. Parkuje se ve třech režimech – modrém rezidentním, oranžovém návštěvnickém a fialovém střednědobém. Režim se rozezná podle barevného pruhu na svislých značkách.

Více informací na: jihlava.cz/parkovani a v mapě parkování.

  • Masarykovo náměstí a ulice Jana Masaryka (oranžový návštěvnický režim) - 30 Kč/hod. v pondělí-pátek 8-16 hod., v ostatní dobu 20 Kč/hod., o nedělích a svátcích ZDARMA.
  • třída Legionářů a okolí Fritzovy ulice (fialový střednědobý režim) – první 2 hodiny zdarma, poté 20 Kč/hod., max. 50 Kč/13 hod. a max. 100 Kč/24 hod., o nedělích a svátcích ZDARMA.

Další možnosti parkování

  • Nákupní středisko Citypark - 20 Kč/hod. První 3 hodiny (v pracovní dny) / 5 hod. (o víkendu a o svátcích) jsou ZDARMA.
  • Parkoviště Křížová - 15 Kč/30 min., pondělí-pátek 7-18 hod., sobota 7-12 hod.
  • Parkoviště Březinovy sady - 10 Kč/30 min.,  pondělí-neděle 6-22 hod.

Parkování zdarma

  • P+R - Parkoviště za hřbitovem ul. Žižkova / naproti čerpací stanici ONO
  • Parkoviště supermarketů Tesco, OBI, Albert, Kaufland

Mobilní aplikace pro parkování v Jihlavě

Aplikaci EasyPark nabízí řidičům možnost platby v novém systému parkování v Jihlavě. Ke stažení je v obchodu s aplikacemi na telefonu a na webu.

MHD po Jihlavě

Seznam trolejbusových a autobusových jízdních řádů v Jihlavě.

  • Přestupní jízdenka na 30 minut 22 Kč plnocenná, 11 Kč zlevněná
  • Časová jízdenka na 24 hodin 66 Kč plnocenná, 33 Kč zlevněná

Cyklostezky v Jihlavě a okolí

Milovníci cykloturistiky mohou využít řadu cyklostezek, které se vinou nejen v okolí, ale i centrem města. CYKLOSTEZKY V JIHLAVĚ:

Sdílená kola v Jihlavě

Využijte celkem 120 sdílených jízdních kol Nextbike v Jihlavě, prvních patnáct minut je vždy ZDARMA. Mapa stanovišť.

Veřejné toalety

Ve městě můžete využít některých z mnoha veřejných toalet, jejich umístění je zakresleno v mapě.