s dětmi

Jihlava nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi. Své ratolesti můžete vzít na zvířátka do ZOO v údolí řeky, na plavání do aquaparku, zařádit si do zábavního centra Robinson, nebo se třeba učit značky na moderním dopravním hřišti nedaleko centra. Vyberte si z bohaté nabídky a vyražte #DoJihlavy.

Zoologická zahrada Jihlava

Jediná ZOO bez mříží. I takové označení má ikonická Zoologická zahrada, která kopíruje údolí řeky Jihlavy. Její bezprostřední vzdálenost od centra je velkou výhodou nejen pro cestování s dětmi.

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada Jihlava


Jihlavské podzemí

Jihlavské podzemní nabízí prohlídky spletitých chodeb, které se vinou pod historickým centrem. Podzemí nabízí také prohlídku kolektorů a kryt civilní ochrany.
Jihlavské podzemí

Svítící chodba Jihlavského podzemí

Dětský svět v Domě Gustava Mahlera

Dům Gustava Mahlera, hudebního génia, se pyšní hudební hernou pro děti plnou hudebních nástrojů. Chystají také letní příměstský tábor
Letní příměstský tábor "S Gustou do světa". Pokud vaše dítko tíhne k hudbě, určitě si s Gustou bohatě užije.

Dům Gustava Mahlera

Dům Gustava Mahlera


#DoJihlavy na havíře

Havíři a jejich stříbrná historie jsou s Jihlavou neodmyslitelně spjati. Děti si mohou vyzkoušet dobové kostýmy na stálé výstavě havířského průvodu v Bráně Matky Boží, dovědět se více o historii na hornické naučné stezce a hledat stopy havířů po celém městě.

Výstava havířského průvodu v Bráně Matky Boží

Městské opevnění

Jihlava se jako historické město pyšní městským opevněním. Zachována zůstala část hradeb a z původních pěti bran Brána Matky Boží. Pořádají se také komentované procházky městského opevnění i Brány Matky Boží a individuálně lze projít naučnou stezkou Jihlavská pevnost.

Městské opevněníMuzeum Vysočiny

Muzeum Vysočiny v Jihlavě nabízí hned několik expozic. V muzeu se můžete vydat po stopách jihlavské historie, ražby mincí, i zvěře z doby ledové. Najdete zde i lesní zvěř a další přírodní zajímavosti.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě, expozice lesní zvěře

Robinson

Největší zábavní centrum na Vysočině je místem plným her a dovádění. Nabízí atrakce, za které vás děti budou milovat, a kávu, kterou ocení především dospělí.

Robinson

Zábavní centrum Robinson

Vodní ráj

Vnitřní i venkovní bazény a obří tobogán, to vše nabízí jihlavský aquapark Vodní ráj. Venkovní bazény nabízí v létě příjemné občerstvení v bezprostřední blízkosti rekreačního areálu Český mlýn.
Vodní ráj

Vodní ráj

Dětské dopravní hřiště

Přijeďte s dětmi na dopravní hřiště a zdokonalte svoje řidičské dovednosti, naučte se dopravní značky a užijte si bezpečný pohyb na dopravní sedněte na kolo nebo koloběžku a naučte se na moderní dopravní hřiště.
Dopravní hřiště

Dopravní hřiště

Český mlýn

Sportovně rekreační centrum Český mlýn nabízí široké vyžití pro celé rodiny. Z obou stran řeky vede cyklostezka, na travnaté ploše je vybudován jeden z největších skateparků v republice a nově k němu přibyl i pump track.

Český mlýn

Pump track v areálu Český mlýn

Další zajímavá místa a služby

Adventure golf Jihlava

Kemp Pávov u Jihlavy (půjčovna paddleboardů)

Skryté příběhy

Sdílená kola Nextbike

AKCE

18.6. celorepublikové létání s draky v Jihlavě

18.6. Festival dětí Robinson s Hitrádiem Vysočina

19.6. Pouť ke svatému Jánu

24.6. Noc sokoloven