Jihlava k Vánocům

Nejkrásnější svátky roku letos netradičně tradiční!

Vánoce jsou bezpochyby těmi nejočekávanějšími svátky, na které se těší malí i velcí po celý rok. Jihlava vám k Vánocům přichystala bohatý program plný zážitků, hudby, divadel, výtvarných dílen a vůně vánočního punče.
Každý týden pro vás chystáme nějakou vánoční novinku.
Advent odstartujeme v neděli 27. listopadu v 16:45 na Masarykově náměstí slavnostním rozsvícením vánočního stromu.
Po celou dobu adventu bude každý týden od středy do neděle připravený bohatý program na náměstí. Zapojeny budou především místní spolky a sdružení.
O víkendu vás pozveme na divadla a koncerty kapel z celé republiky, nebo vás pozveme ke společnému tvoření v rámci výtvarných dílen a workshopů probíhajících v našem novém informačním centru na ulici Matky Boží 22.

No items found.

Vánoční putování

Vánoční putování probíhá od neděle 27. listopadu 2022 do pátku 6. ledna 2023.

Pokud chcete soutěžit, vyzvedněte si na Turistickém informačním centru herní plán a vydejte se na cestu Vánočního putování. Čeká vás 12 vánočně vyzdobených zastavení po celé Jihlavě. Na každém zastavení je pro vás připraven soutěžní úkol, jehož splnění zapíšete pro příslušného políčka na herním plánu. Po zdolání všech úkolů přijďte zpátky k nám na informační centrum a obdržíte malý vánoční dárek. Pokud chcete vyhrát některou z 10 velkých výher, vyplňte prosím část herního plánu s kontaktními údaji a odevzdejte ji na infocentru. Nezapomeňte zaškrtnout souhlas se zpracováním osobních údajů, abychom ji mohli do slosování zařadit.
Slosování o hlavní ceny proběhne v pátek 6. ledna 2023 v 16:00 hodin.

Podrobná pravidla

Vánoční merch

Vánoční punč nejlíp chutná z pohárku s vánočním stromečkem. Autorkou vánoční grafiky je známá jihlavská ilustrátorka Kateřina Kynclová. Její vánoční ilustrace vás budou provázet adventem po celém městě, setkáte se s nimi na plakátech, výzdobě vánočního městečka i v novém informačním centru. Připravili jsme pro vás i vánoční pexeso, kterým si můžete zkrátit dlouhé čekání na Ježíška.

Vánoční pohárek i pexeso budou k zakoupení v našich infocentrech od 25.11.

Nové TIC

Na konci listopadu otevírá své brány nové Turistické informační centrum. Sídlí na ulici Matky Boží 22. Otevřeno bude pro vás nyní ve vánočních barvách. Navštivte nás a naplánujte si vaše výlety po Jihlavě a okolí, vyberte si některý z upomínkových předmětů nebo navštivte některou z našich víkendových výtvarných dílen či workshopů.

Pátek, 25.11., 14:00 – 16:00; Petr Lemberk (@Vysočina life and nature), autogramiáda a prodej kalendáře Vysočina 2023

Sobota 26.11., 14:00 – 16:00; Tomáš Seitl (@TAJE Na Slunci), ukázka a degustace netradičního vánočního cukroví

Sobota 3.12., 14:00 – 16:00; Josef Hos, řezbářská dílna a ukázky vyřezávání ze dřeva, autor betlému v Turistickém informačním centru

Neděle 4.12., 14:00 – 16:00; Lucie Vopálenská (@Lucky kytky), adventní workshop výroby vánočních svícnů

Sobota 10.12., 14:00 – 16:00; Ilona Coufalová (@Hravý papír), vyrábíme vánoční pohlednice a drobné dekorace

Sobota 17.12., 14:00 – 16:00; Eva Řezníčková, ukázky zdobení a prodej perníčků od vyhlášené regionální perníkářky

Advent na náměstí

Od tradičního rozsvěcení vánočního stromu, přes čerty, anděly a Mikuláše až po předvánoční rozdávání Betlémského světla. Vánoční atmosféru na Masarykově náměstí bude po celý adventní čas vytvářet nejen jarmark, ale téměř každý den také koncerty, divadla a vystoupení místních spolků.

Kompletní program

Ježíškova pošta

Přineste si svá vánoční přáníčka nebo si je vytvořte přímo v turistickém informačním centru v ulici Matky Boží 22. Přání vložte do obálky společně s ofrankovanou obálkou a nadepsanou adresou dítěte a vhoďte je do Ježíškovy pošty.

Pak už jen čekejte na odpověď od Ježíška.

Přáníčka lze vhodit do schránky od 25. 11. do 17. 12. 2022. Ve všední dny je otevřeno od 9.00 – 17.00 a o víkendu od 10.00 – 16.00.

No items found.

No items found.

No items found.

No items found.

No items found.

No items found.
Vašemu vyhledávání neodpovídá žádná položka. Zkuste prosím vymazat filtr a začít znovu.