Divadlo

Tanec

MOVE Ostrava: Brave New Life

26

.

1

.

2023

2023

26

1

2023

19.00

20.00

No items found.

200 Kč / 100 Kč

Divadelní představení na téma dezinformace, konspirace a fenoménu pravdy v postfaktické době.

„Chcete poznat pravdu? Ministerstvo pravdy ji má. Ministerstvo pravdy vám zajistí krásný nový život, ochrání vás před dezinformacemi a konspiracemi. Neboť svět se dělí na vítěze a poražené, východ a západ, sever a jih, nuly a jedničky a to, co není pravda, to je lež, nebo hoax.“
Strhující kombinace pohybu, hraných pasáží a projekcí, zabalené do autorské hudby. Dílo, které je mnohem aktuálnější, než si tvůrci mezinárodního projektu Brave New Life na počátku mysleli.
Člověk z masy – Solus, přichází na Ministerstvo pravdy, aby našel své místo ve světě. Představitelka moci Hygiea a její komando tvořené Trollem a Die Machenshaft mu pomáhají zorientovat se při hledání pravdy v záplavě informací a v duálním světě tvořeném potvrzením a zamítnutím podložených, či nepodložených zpráv. Není více o co bojovat. Společnost, které jde o vyšší zájmy a dobro zaniká, jistoty se hroutí a také zem může být plochá. Svět tvoří izolovaní jednotlivci, kteří znají pouze jednu odpověď a tou je společná pravda, kterou mají všichni.
Neklasický divadelní text se opírá o příspěvky z internetových diskusí a stránek a tvoří tak metatext složený ze shitstormu, ve kterém se dnešní člověk ztrácí. Představení vzniklo za podpory Ministerstvo kultury České republiky, Magistrátu města Ostravy a fondu Kreativní Evropa. Projekt a jeho reprízy z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umení.


Koncept: Peter Radkoff
Text: Michaela Zakuťanská
Réžie: Jozef Vlk
Choreografie: Stanislava Vlčeková
Visual design: Jakub Pišek
Scénografie: Peter Radkoff
Světelný design: Ints Plavnieks
Zvuk: Pavel Vitt
Hudba: Ladislav Pálmai, Marek Žilinec
Kostýmy: Katarína Latócky
Hrají: Michal Noga, Zuzana Psotková, Jana Ryšlavá, Daniel Raček
Hlas: Martin Šalacha
Produkce: Tabačka Kulturfabrik n. o. / MOVE Ostrava z. s.
Fotografie: Kamil Hauptmann


Délka představení:
55 minut
Premiéra: 16. září 2020 Košice a 7. října 2020 Ostrava v rámci MOVE Festu.

Vstupné 200 Kč / 100 Kč (plné / zlevněné)

No items found.