Výstava

KA3KA3 – NON FAR

14

.

2

.

2023

2023

30

4

2023

16:00

No items found.

Výstava spojená se živou performance umělkyně ka3ka3 v rámci vernisáže představuje autorský site-specific projekt, vystavený na zvukových přenosech v prostoru uličky. Projekt umocňuje vzdálenosti protilehlých konců uličky skrze komunikaci.

Tato idea navazuje na zájem autorky o interakce diváka v instalacích. Vzniká propojení různě vzdálených prostorů. Umožní kolem jdoucím komunikovat s druhým koncem, tedy rozehrát hru mimo digitální svět, hru vzájemného propojení a spojení. Lidský hlas je zde ústředním médiem uměleckého projevu a současně i zprostředkovatelem ozdravného působení na člověka. Projev nahlas, byť v útrobách instalace může přinést osvobozující účinek. Akce vyvolá či mine reakci poslouchajícího, který je vtažen do osobního vztahu k druhému člověku. Instalace tak vytváří jakousi nadstavbu sociálních sítí s lidskýma osobitým přesahem. Bariéry odosobnění zde odpadají. V tomto projektu ka3ka3 zkoumá vliv současných digitálních dimenzí na lidskou psychiku a převádí jej do tělesné podoby a prožitku účinkujících.

 ka3ka3 je česká umělkyně a performerka. Zabývá se různými médii především instalací a performativními akcemi v interiéru i exteriéru. Studium: UMPRUM v Praze (2015 –2019, Malba J. Černického); Vyšší odborná škola grafická v Praze (2012 – 2015, Knižní grafika M. Erazima); Střední výtvarná škola Václava Hollara (2008 –2012, Propagační výtvarnictví). Od roku 2018 používá umělecké jméno ka3ka3 (čti kaškaš).

 Pro její performance je typické diváka nejen oslovit, ale také jemně aktivizovat, jako to je i u této instalace. Velkou část v performancích ka3ka3 zpracovává svoji tělesnost, která je pro ni důležitá nejen materiálově, ale také obsahově. Kostýmy, které pro své performance vytváří, mají často zvýraznit možnosti a limity vlastní tělesnosti. Příkladem může být právě performance ze Resonare Series pro Výstup Anděl nebo festival Pokoje 2018 nebo performance pro Pragovka gallery – „Pojízdný BUFFet“ či „K09“ pro 9. ročník pragovskou akci Kolben Open. Dalším příkladem může být také její osmihodinová performance v prostoru pokladny Divadla Komedie, díky které se v roce 2021 stala Objevem roku v kategorii alternativní umění na festivalu Přistí vlna / Next wave.

No items found.